Wednesday, September 17, 2014

Isaga kooli 2: Salaklubid

See siin on Yale Ülikooli salaklubi "Skull and Bones". Näitlik materjal.
See, millest ma siit edasi räägin, ei ole mingi vandenõuteeoria. See on kohe päris. Nimelt on olemas sellised salaklubid, millest sul ennem aimugi ei ole, kui sa juba selle liikmeks oled kuulutatud. Elad sina oma tavalist elu, ajad asju ja suhtled inimestega, kui äkki keegi naeratab või teeb silma ja ütleb "teretulemast!"

On olemas näiteks abieluinimeste salaklubi. Tuled mesinädalatelt ja sulle patsutatakse õlale. Sul tekib uus sisering ja uued vestlused. Naljad, läbielatud tõed ja lõputud probleemid, mida kunagi lahendada päris ei saagi.

Seda ma teadsin, et on olemas üsna avalik klubi ka lapsevanematel. Sünnitus on ikkagi ju avalik sündmus. Aga kes on käinud sünnitusruumis... vot neil on oma salaklubi jälle! Nemad teavad midagi rohkem. Neil on mingi kogemus, mis neid seob. Ma ei saa sulle ka kahjuks, midagi rohkem siinkohal öelda...

Üks klubi, mis mulle tuli üllatusena, kannab nime Paljulapseliste Perede Klubi. Olles sündinud ise 7-lapselisse perre, ma arvasin alati, et seda tegelikult ei eksisteeri. On nii-öelda fiktiivne ja lihtsalt termin. Arvasin, et see on heal juhul sotsiaalne programm riigi poolt, kus pakutakse mingisugust materiaalset tuge... aga ei!

Ma võin sulle niipalju öelda, et kui sul sünnib neljas laps ära, siis väga harva, aga siiski, puutud sa kokku inimestega, kellega võib-olla sa nii palju ei olegi suhelnud... ja nad on äkki su vastu hästi sõbralikud. Võib-olla nad võtavad isegi sul käest või küünarnukist kinni ja sosistavad kõrva: teretulemast klubisse!

Meil ei ole vaja kellelgi otsida Vabamüürlaste või mõne muu sarnase organisatsiooni saladuseloore. Need on siinsamas olemas! Tuleb lihtsalt armastada oma naist nii hästi ja kaua kui sa oskad, ja juba sind võetakse aina uutesse ja uutesse klubidesse!

Sel sügisel võeti mind koolilastevanemate klubisse. See on selline kihvt seltskond, kus räägitakse koos meisterlogistikast. Minutäpsustega igasugu kella-aegadest, õpetajatest ja kõigest väiksest, aga tähtsast kraamist, mis koolikotti mahub. Ja seda teevad kusjuures täiesti normaalsed, asjalikud Eesti mehed, juba varastel hommikutundidel ja autoparklates!

Head salaklubitsemist kõigile!

No comments:

Post a Comment